Mezi kopci cesta klikatá...

Adventní tetelení

21. prosince 2011 v 9:49 | Sorgh |  Všehochuť
Letošní zima-nezima se konečně projevila citelným snížením teploty a sporadickým sněžením, vivat. Zima aspoň kolem Vánoc má být bílá a studená, pak ať se třeba otevřou koupaliště.
Nynější advent zůstane ve vzpomínkách lidí asi hlavně kvůli úmrtí ex-prezidenta Václava Havla, což je sice výrazná rána národní duši, ale narovinu, kdo s tím podvědomě nepočítal? Havlovo zdraví bylo chatrné a tak bylo třeba být připraven na nejhorší. Uklidnit nás může fakt, že měl pan Havel smrt pěknou a milosrdnou, hezky v poduškách a ve spánku. Upřímně závidím a zárověň blahopřeji. Každopádně bude chybět, i já ho měl rád, spíš jako člověka než politika.
Na druhé straně světa stihl Havla předběhnout důchodce Kim. Šikovného vůdce, tatíčka národa a sebevědomého despotu spravujícího Severní Koreu zradilo srdce a trůn tak zůstal na chvíli prázdný. Korea truchlí, televezním záběrům tamního zoufalství těžko uvěřit, ale naštěstí je tu následník. S vizáží vepříka se moci ujme Čong-ilův synek Čong-un a bude vymalováno. Dynastie má pokračování, jen ještě nevíme jaké.
Tolik tedy k zásadním událostem posledních dnů.
V Brně je hezky, doma se pilně přebaluje druhý potomek a mezitím stíháme nakoupit dárky pod stromek.
Jako pivního gurmána mě velmi potěšilo otevření pivotéky na ulici Veselé, kde je možno zakoupit pivo snad z celé republiky i řadu belgických speciálů. Jde o pobočku pivotéky U modrého lva, která se nachází na ulici Křížová. Ovšem tady u Čáry je to hezky po ruce a tak už jsem stihl lecos okoštovat i nakoupit prezenty. Vřele doporučuju.
Po svátcích je v plánu další z mikromisí COL, zimní promenáda po lesích a nálevnách s cílem v Deblíně. Doufám v příjemné počasí, nejmíň tak romantické jako loni na Kutinách. Chtivý čtenář se snad dočká reportu.
Tak tedy klid a pohodu vinšuju.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 3:05 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama