Mezi kopci cesta klikatá...

Červen 2011

Filharmonie čmadí rock

14. června 2011 v 19:03 | Sorgh |  Muzika
Je o mě známo, že jsem lehký misantrop. Monstrakce o velkém počtu lidí mě děsí, tlačenice, prdelní průvan a okolní křik je mi z duše protivnej. Proto se podobným produkcím vyhýbám seč to jde. Jistě, došlo i na pár výjimek v podobě několika Brutalů či Metalmánií, ale zde jsem byl silně napojen pivem a už po dvou dnech mě okolní metalisti začínali s..t.
Proto jsem musel chvílu uvažovat na nápadem jednoho kámoše zajít na Svobodák a vyslechnout vystoupení Brněnské filharmonie. Bylo jasny, že pro jen pár lidí to vystoupení nebude a navíc podobná muzika není zrovna můj šálek, tudíž se mi to moc nezdálo.
Ale nakonec jsem byl ukecán a odtažen směr štatl.

Květnová Vysočina

13. června 2011 v 13:53 | Sorgh |  Výpravy
Květnové slunce určilo datum dovolené a já rodinku vyvezl do lůna kvetoucí Vysočiny, do oblíbeného hostince Tisůvka v Cikháji. Již jako doma, poprvé s následníkem a natěšení na cykloturistiku po okolí.
Co čert nechtěl, trefili sme se do období bujícího květenství smrků a topolů, což se projevilo žlutým popílkem všude vůkol a alergickou rýmou malouška. Ten si pobyt vskutku protrpěl a velmi nerad jsem ho týral v sedačce na kole. Apatyka ve Žďáru poskytla léky a mi tak celou dobu tlumili deptající příznaky.