Mezi kopci cesta klikatá...

Genesis - Calling all stations 1997

18. listopadu 2010 v 14:22 | Sorgh |  Muzika
Já metalista jsem, pravím. Avšak krom této kratochvíle jsem i fanouškem
jtr
hardrocku, artrocku, ba i jazzu. Jsem tedy hlava otevřená, částečně pomazaná.
Nedá mi než upozornit na jednu desku, která jest mou srdeční a přece u ní není třeba házet květákem a zatracovat Vánoce.
Nemám rád Phila Collinse, to říkám na rovinu. Jeho podivně mečivej projev ve spojení s postupujícími kouty mi svírá prdel a nahání husí kůži. Proto i Genesis jsem míjel a zatracoval. Ovšem po kozlově odchodu do řad sólistů se ke skupině na čas přifařil pěvec mladý, fešný a s hlasem jako medovina. Spolu s dědkama tak měl tu čest natočit labutí píseň skupiny. Ray Wilson zpřístupnil Genesis i mě a jsem za to rád.
Album Calling all stations je citové, melodické a fundamentální co se týče mé hudební sbírky. Mám k němu i ryze citový vztah, pač mi ho naservírovala moje žena někdy v době, kdy náš vznikající vztah byl tvrzen prvním, nesmělým šátráním pod trenkama. Jak osudové...
Jedenáct songů má tu schopnost zažrat se pod kůži. Netrvá dlouho a člověk si melodie brouká na hajzlu, při plení předzahrádky či pod rozdělaným autem. Doporučil bych i jako kulisu k přemýšlení, milování a pití. Deska je zadumaná a melancholická, takže spíš víno a sýr než bečku s tlupou
kámošů.
Co recenzent, to názor. Je třeba mít svou hlavu a najít si to svy. Calling all stations je obecně hodnoceno poměrně nízko v porovnání s alby z dob Gabriela a Collinse. U mě však trůní na vrcholu bedny.
A když jsme u těch vrcholů...ech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama