Mezi kopci cesta klikatá...

Anti - Depressive Delivery - Feel. Melt. Release. Escape

7. června 2010 v 9:21 | Sorgh |  Muzika
     Tip na neznámou se mi opět jednou vyplatil. V popisce mě
tn
upoutalo vymezení progmetal původem z Norska. Po mnoha dobrých zkušenostech v této oblasti jsem svolil a nyní již vesele poslouchám.

Skupina se zvláštním názvem Anti - Depressive Delivery uchopila hudbu s citem a neomylným tahem na jamku. Tahle fošna vznikla už v roce 2004, ale nezavání starobou a ani mol nezatřepetal křidélky v šeru obýváku. Slovo metal tady není prioritou, i když ten se častými řezy katru neustále připomíná a nenechá těsto nikdy dokynout. Výraznější je poloha rocková mající silnou klávesovou podporu. Jednotlivé kusy mají poměrně členitou konstrukci, jeden motiv střídá druhý, aby se nakonec vše opět vrátilo na začátek.
Výrazná role kláves mi chvílemi mate mysl, zdá se mi, že poslouchám Amorphis z dob alba Tuonela. Podobný feeling, příbuzné pocity. Ovšem těchto míst je poskrovnu, tahle deska je spíš veselejší a nemá tolik bolestných háčků chytajících za srdce jako právě Tuonela.
     Pěvec oplývá příjemným a expresivním vokálem, avšak necítí se osamocenou primadonou a v klidu svůj projev doplní ženským kvíkáním. Ve čtvrtém kusu Path of sorrow dokonce koketuje s fistulí hodnou nebohých kastrátů. Tahle poloha mi ovšem příliš nevyhovuje, spíš se upínám k místům vyplněným civilní polohou zpěvu.
     Každopádně se jedná o příjemnou desku vhodnou k přemýšlení či jen lelkování za mrholivé sloty, které je v těchto dnech dostatek. Pohodové rockování obohacené o nevšední postupy je svěží a lze se k němu kdykoli vrátit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama