Mezi kopci cesta klikatá...

Duben, ještě pobudem

15. dubna 2010 v 12:05 | Sorgh |  Všehochuť
     Venku lije už asi týden a s takovou zálivkou budou brzo ze sněženek a bledulí stromy. Vše se zelená, ovšem krapet toho slunce na oschnutí by to chtělo. Chmury nevlídné oblohy mají jistý dopad na lidskou psýchu a tak hledám útěchu v hrátkách s malým synátorem...

Mimoto světlým bodem dnešního dne je večerní degustace vína ve Vinné galerii. Na programu budou vína firmy Lahofer z Dobšic u Znojma. Tahle firma je poměrně známá, ale já ještě neměl tu čest pokoštovat. Dramaturg večera zařadil pouze bílá vína, což mi na jednu stranu vadí, pač upředňostňuju ta červená, ale zase je fakt, že po takových šesti bílých sklenkách tomu rubínu už moc nerozumím. Takhle se budeme držet jednoho kopyta.
Na poslední ochutnávce, kam jsem se dostal, se cenzuroval Znovín Znojmo a ten mě svou bílou řadou příjemně překvapil. Hlavě typem svých Sauvignonů, které měly silnou podobnost s těmi novozélandskými, tedy výraznou chuť a vůni kopřiv, minimum květnatosti.
A i ryzlinky byly pěkné.
     Sobotní státní smutek na počest polských obětí letecké havárie hodláme strávit u bečky. Kamošova oslava narozek připadá na tento víkend a rozh
odně se nic rušit nebude. Hodlám pít pietně, ovšem bez zbytečného patosu. Letecké havárie se stávají, ale že by kvůli každé bylo tolik divadla co nyní, to ne. Jistě, šlo o výrazné postavy polského veřejného života, je to jejich národní tragédie. Ovšem myšlenky na rušení sportovních a kulturních akcí, které našimi médii probleskly, jsou scestné. Naštěstí zůstaly oslyšeny a vše poběží v normálních kolejích.
Snad se počasí umoudří a strávíme hezký den na zahradě.
jtzkjt
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama