Mezi kopci cesta klikatá...

Rulandské šedé 2008 - Gastvín

7. ledna 2010 v 20:35 | Sorgh |  Vínování

Dnešní večer trávím jako poslední dobou často doma. Jen s tím rozdílem, že paní odešla na babinec a já tak zůstal hlídat malouška doma sám. A protože malej zatím jen žvatlá, na přátelskou debatu jsem si otevřel lahvinku. Po několika posledních večerech pod hladinkou červeného jsem sáhl do bílého revíru a vytáhl Rulandské šedé 2008.Jedná se o víno z vinařství Gastvín, které sídlí v Hrušovanech nad Jevišovkou. Jistou zkušenost s těmito víny už mám a nikdy mě vyloženě nezklamala. Šlo však většinou o vína sudová.
Nyní otevírám tuhle lampičku s přívlastkem pozdní sběr a jsem velmi zvědav, kam debata povede.
Barva není nikterak hluboká, spíš světlejší. Vůně taky zprvu nepřekvapí, je taková tlumená, ale hezká. Co v ní cítím si netroufám tvrdit, v těchto dovednostech nemám až tolik zkušeností, řídím se spíš tím, jestli mi to voní nebo ne. Je květnaná, žádné výrazné aroma nevystupuje do popředí. V chuti mi víno vyhovuje, spíš míň kyselinek, ve druhém sledu je výrazný alkohol, toho je přítomno 13%.
Láhev z půli vypita, v hlavě to cítím, takže si zbytek ponechám na další večer. Bylo to slušné pití, i když ne přímo můj Gusta.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama