Mezi kopci cesta klikatá...

Nocturnal Mortum 2009

4. ledna 2010 v 16:48 | sorgh |  Muzika

Po období ticha se z východu, z březových hájků a remízků opět ozvala trumpeta a vyrušila hejna vrabčáků nudící se v listoví. Na Ukrainu přišla zima a Nocturnal Mortum po čtyřech letech vyvrhli další sérii lidovek k poslechu a tanci. Křepčící mužici znovu fidlají, troubí a skotačí jako pominutí. Ubyla zběsilost, rychlost už není prvořadá a všudypřítomná. Pánové se zřetelně zklidnili, přibylo vrásek a tak se mezi prachem zla dají zahlédnout stopy romantiky.
Co se týče světonázoru, nejsem si jist. Azbukou nevládzem, škrékaní není rozumět, přesto zůstávám ostražitě na vartě. Je všeobecně známo, že skupina proklamovala pochybné naciolistické názory, se kterýma nejsem s to souhlasit. I proto jsem doteď vlastnil pouze album NeChrist z roku 1999, které mě sice uhranulo svou syrovostí a zlem, avšak po zjištění výše zmíněného jsem je odložil do truhly pod děravé negližé. Avšak doba pokročila, lidé se mění a s nimi i jejich názory. Proč jim nedat šanci? Odložil jsem tedy morální brýle a ponořil se do hudby.
Ta zanechává blátivé šlápoty na čerstvě vytřené podlaze jizby, prška březového listí zasypala ještě teplé lůžko. Není čas spát, vyrážím do noci k vatře, k soudruhům, a budeme spolu drhnout staré pohanské kůženasáklé kolomazí.
Blackmetal je stále živnou půdou Nocturnal Mortum, kde vkusně množí nové a nové relikvie. Přibylo folku, nálada se odlehčila a člověku je milo si desku pustit pod zvolna opadajícím vánočním stromečkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama