Mezi kopci cesta klikatá...

Zimní choutky

4. prosince 2009 v 14:19 | sorgh |  Muzika

Za poslechu poslední ratolesti běsů Marduk sem pověsil prádlo, udělal si kafe a přemítám. Venku vskutku funerální osvětlení, zalézt tak někam do knajpy a poslat tam pár plzní. Tóny "Wormwoodu" mě připomínají, že v první třetině ledna by nás měli Marduk navštívit spolu s Poláky Vader. To bude hutná porcička brutality na lednem zkřehlá srdce. Jojo, pamatuju si, že poslední leta se v Brně největší ikony promenádují hezky v zimě. Švédům to asi může být šumák, tam sou na kosu zvyklí, ale třeba Rotting Christ se v nula sedmým přijeli evidentně ochladit.
Co by asi tak dovezli takový Immortal? Jejich reunion - ach jo - nepřinesl nic, co bych neočekával. Mrtvý se mají nechat v klidu, říkám já, a ne exhumovat jen co dojdou love. Možná se mýlím a je v tom láska k hudbě, ale proč tedy ten předcházející rozpad? S kolegou Victimerem sme cynicky tipovali, kdyže se "nesmrtelní" vrátí a já v duchu planě doufal, že se tak nestane. No co už. Jejich poslední deska All shall fall zkrátka už čpí fabrikou.
Příjemny věci, ktery mě neomrzí, točí Blackoš s Cales. Sehnal sem si poslední dvě desky a to je taková záruka příjemnýho poslechu.
Celkem nedávno mě Česká televize příjemně překvapila cyklem dokumentů anglické BBC s názvem Sedm epoch rocku. Každej díl se věnoval ňákýmu žánru, kterej ve své době zacloumal světem a vskutku bylo na co koukat. Bohužel sem nestihl všechny díly, ale ty pro mě zásadní snad jo. Takže sem nakoukl bordel punku s jeho největšíma ikonama, počátky metalu líhnoucí se pod prdelí hard rocku, výbornej aristokratickej díl s Pink Floyd a další. Já rád chodím poměrně brzo spat, dejme tomu tak o půl desátý. Ale pátky byli ve znamení ponocování, kdy sem se do postele dostal až kolem půl jedenácté:-)
A co nás čeká v Brně v nejblížší době? Zejtra křtí album na Favále Dying Passion. Měl sem je v plánu, ale nakonec asi dostane přednost rodina. Kdo může, ať zajde.
Před Štědrým dnem bude v Brooklynu tradiční Christmassacre festival vol. 7, kde lze dostat nadílku v předstihu. Ještě něco? Nemůžu si vzpomět.
Usínám, du si ukrojit štrůdl.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama