Mezi kopci cesta klikatá...

Svatomartinské olíznutí

16. listopadu 2009 v 10:43 | sorgh |  Vínování
Trošku se vrátím ke Svatomartinskýmu koštu, kterej proběhl u nás v Brně na Svoboďáku. Počasí se jednoduše nevydařilo, poprchávalo a teplo věru nebylo. Takže bylo dopředu jasny, že ve stanech s vínem bude tlačenice.
Vinařů se dostavilo hafo, opravdu si člověk měl z čeho vybírat, pokud se propasíroval skrze davy důchodců a študentů ke zdroji. Ohřívače spolu s masou těl vytvořili pod plachtovinou celkem teplo, čehož většina využila a skryta před deštěm tvořila těžce prostupnou a hlučnou barikádu zvoucí ke zdolání.
Co se vín týče, příliš sem si nepochutnal. Je jasny, že mlady víno neokouzlí kdovíjakou elegancí, ale je fakt, že většina mě zklamala přílišnou trpkostí a bezvýrazností. Výjimkou snad byl růžovej Portugal z Lednice a Vavřinec od Škrabala, tuším.
Chuť sem si tak šel spravit odpoledne do Vinné galerie. Útulno a komorní atmosférka si s ochutnávkou rozuměla podstatně víc. Pohodlně sme se s kamošem uvelebili a já zvolil na pití Mullera - Thurgau od Bízy. Lahodné vínko, voňavoučké, které nechtělo pustit. Nemuset domů, klidně bych pokořil ještě jednu lampičku.
Ať tak či tak, hodně navoněná bublina Svatomartinských vín tak pro mě zůstává spíše jen roztomilou zvláštností než nějakým hlubším zájmen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama