Mezi kopci cesta klikatá...

Tryzna stadiónu

9. dubna 2009 v 14:22
První letošní měsíce znamenaly definitivní zkázu hokejové svatyně v Brně za Lužánkama.
Její zkáza byla patrná již řadu let, co opuštěný stadión chátral. Postupem času se stal obětí laxního přístupu kompetentních potentátů, později věku, počasí a vandalů. Jedinou jeho poslední funkcí se stalo cvičiště pro brněnské hasiče, kde mám tu čest působit. Ti působivou ruinu dosyta využili.
Při výcvicích uvnitř haly jsem se se slzou v oku nejednou vracel ve vzpomínkách do poloviny devadesátých let, kdy jsem coby mladý a blbý fanoušek křičel oplzlosti na rozhodčí z betonové tribuny nebo sbíral ztracené puky mezi lavičkama. Tehdy se zdejší oddíl jmenoval ještě Zetor, posléze Královopolská a konečně Kometa.
Za stadiónem se nacházelo nekryté kluziště pro veřejnost. Součástí byly
kryté šatny, brusírna bruslí a asi i bufet, to už si nepamatuju. Dominantní byl masivní blok trubek chlazení, ktery stál z boku mezi halou a kluzištěm.
Stadion byl uzavřen roku 2000 a bagry se nastartovaly koncem loňského roku. Rychlá práce demoličního komanda srovnala halu se zemí, která tady stála cca 50 let. Během té doby zastřešil nejlepší roky brněnského hokeje a s nimi 11 titulů mistrů republiky.
Nyní nezbývá, než blaženě vzpomínat a pateticky vyprávět potomkům. Ještě sem stihl zachytit tuhle brněnskou dominantu před její demolicí, za což jsem osobně rád.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama