Mezi kopci cesta klikatá...

Červenec 2008

Léto běží...

3. července 2008 v 8:32 | Sorgh |  Všehochuť
...a přineslo sebou i tradiční pařáky. Teploty si vesele lezou nad třicet a člověk jen stěží hledá místo, kde by v chládku spočinul, nabral sil a trošku ochladil svůj rozpálenej organismus. Já to řeším útěky z města na venkov. Zbaběle prchám před rozpálenými činžáky, ktery jako ohromny akumulátory sbírají cely dny tu horkou energii, aby ji pak mohli vesele vydávat v noci.
Nedávno sem utekl na Vysočinu. Strávil sem příjemny dva dny ve Čtyřech Dvorech, kde Victimer s rodinkou trávil vytouženou dovolenou. Oáza klidu, výlety do okolí a večerní pivko udělalo své a já si odpočinul. Konečně sem navštívil Karasín, nádhernej kostelík se hřbitůvkem ve Vítochově a jiná malebná místa.
Poté přišlo pár dní strávených na Valašsku, na chalupě uprostřed luk a trnkových sadů. S manželkou a její rodinnou větví jsme zvládli svoz dřeva z lesa, nějakou tu zahradní výpomoc a hlavně vyhnali z kokosů existenční problémy našich všedních životů.
Ano, venkov mám rád. Naplňuje mě klidem a spokojeností. Pomalé ubíhání času mi vyhovuje, řeším pouze manuální práce a večer se vždy odměním pivkem mezi místními štamgasty. A hlavně to letní parno se tady líp snáší...
Dnes hodlám navštívit Ruprechtov. Navštívit rodiče a stary kamarády, ktery sem ze studijních i pracovních důvodů zanedbával. Myslím na výlet k rybníku, na jeho zelenou vodu ve které se vykoupu. Na les, kterej voní jehličím a skýtá blaženej stín. Na zahrádku, na škopek a na všeobecnou pohodu. Dnes mám po šichtě a dva dny budu válet šunky. Teď před cestou ještě naposlouchávám porci muziky, kterou mě Victimer dovezl. Překvapující díla těles TRINACRIA, SKITLIV či ANSUR, o kterých sem dosud neslyšel, mě naplňují nadšením. Je to nové a osvěžující zkoumání. Uvidíme, možná zplodím zas nějakou tu recku. Dlouho už tady nic nebylo, vím. Avšak radši se teď toulám než sedím u bedny.