Mezi kopci cesta klikatá...

Červen 2008

La Patchanka, Flowerwhile - Stará pekárna, 13. 6. 2008

14. června 2008 v 17:08 | Sorgh |  Muzika
Klub Stará Pekárna v Brně dlouho unikal mé pozornosti.
Ale po shlédnutí aktuálního programu sem zbystřil, protože sliboval kvalitní rockovou nadílku. Takže sem nezaváhal a s manželkou po boku tam v pátek (zrovna 13) večer zamířil.
Klub je to velmi fasa, interiér je řešen ve stylu jazzových sklípků. Je velmi vhodný i pro pouhé posezení a vypití pár Plzní. Co se týče produkcí, plac je snad ještě menší než třeba na Melodce, ovšem mě to nevadí, aspoň vidím hudebníkům pod pokličky. Ale poďme k hudbě.
Večer načali úderem osmé brněnští FLOWERWHILE. Na netu sem si zjistil, že se jedná o melodickej heavík, takže mě mohli pouze mile překvapit. A to se i stalo, protože jejich hra měla strhující náboj, husty riffy třásly lavičkou na které sme se ženou seděli a trestali nám prdel. Celej prostor rezonoval přesnou rytmikou a hutným soundem. Slabší místo sem tak viděl jen ve zpěvu, pokusy o hrdelní řev spíše selhávali, byla zde cítit jistá nezralost. Čistej zpěv už byl na tom líp, taky to nebyl žádnej megafon, ale aspoň zněl celkem čistě.
Já se ovšem těšil hlavně na LA PATCHANKU. Další brněnskou grupu, kterou sem poprvé viděl na Inno - párty letos na jaře na Favále. Od té doby su jejich fanouškem. Chlapi nastoupili a tak jak mají ve zvyku, zahráli svůj set s patřičným nadhledem a bravurou. Procítěný projev pěvce Uhláka a jeho hra na kytaru byla s jistotou podporována bručivou a krásně slyšitelnou basou, o valícím bicmenovy Tesilovi ani nemluvě, to byla suveréní mlátička jak prase. Jo jo, vidět tohle zblízka je fakt zážitek.
Ani nevím jak, ale večer utekl jako voda a protože mě druhej den čekala hokna, dopili sme pivko, dali cígo a pomalu se odebrali domů. S radostí sem kvitoval, že i manželce se večer líbil, takže mě třeba jednou doprovodí i na Necrophagist, co já vím....
Sorgh