Mezi kopci cesta klikatá...

Innocent Ride Vol. 5

24. března 2008 v 18:28 | Sorgh |  Muzika
Večer, 22. 3. 2008, a panu Blekošovi alias Victimerovi se podařilo přemluvit mě, abych s ním navštívil koncertík pořádanej redakcí e-zinu Innocence music. Neměl sem valnou chuť lézt mezi lidi, v plánu bylo pouze jedno dvě pivka někde v koutě hospody. Navíc sestava hudebních těles mě nic neříkala, jednalo se o skupiny lokálního charakteru, ktery navíc s metalem moc společnýho neměly, aspoň dle infa. Ale nakonec bylo vše jinak a dobře tomu. Navíc bylo třeba ocenit i Blekošův příjezd z Opavy jen na otočku, právě kvůli akci. Chápal sem to. Je už etablovaným redaktorem magazínu, protřelým recenzentem, takže jeho účast byla zajisté žádaná.
Akce se konala na Favále, kde sem zatím ještě nikdy nebyl. Ano, je to ostuda, ale ve svých čerstvých 30 letech sem klub navštívil poprvé. U páně Blekoša tomu bylo zrovna tak. Interiér nás nijak nepřekvapil, klasickej hranatej interiér jak někde na kulturáku, ale o to nám přece nešlo, že? Usadili sme se tedy na baru a poručili si po pivu.
Postupně se klub plnil a nastal čas produkce první grupy. Soulslavers započali představení hezky od podlahy a pomali začali rozehřívat atmosféru. Jejich hudba byla příjemná, skočná. Místy mě připomínali SSOGE, pěkně melodicky popěvky podbarvovany klávesama a houslemi. Na závadu mi přišel akorát zpěv. Borec nezpíval špatně, ale jeho projev mi do daného stylu neseděl. Navíc texty v češtině mi přišli místy hodně jednoduchy, celkově o ničem. Smát sem se ale musel jednou na hajzlu, kde mi jeden chlapík tvrdil, že hrajo takovej industriál. Ty vole, chlape, se prober a poslouchej ušima!!:-)
Ještě během vystoupení sme se s Blekošem přemístili ke stolku redakce Inno, kde došlo k vzájemnýmu představení a fajn pokecu. Já jakožto vtěrka mezi umělci sem držel hubu a poslouchal:-)
Druhá skupina večera pro mě znamenala šok. La Patchanka předvedla bigbeat takovýho zrna, že sem nestačil zavřít hubu a doteď mě bolí temporomandibulární kloub. Opět se mi zde potvrdilo, že mnohdy nezodpovědně a zbrkle vyvozuju závěry jen podle informací z médií či podle názvu. La Patchanka mě polili živou vodou a já si jejich rock načichlej grungem užil navýsost. Největčí poklonu skládám zpěvákovi a jeho výborné hlasové výbavě. Jistota a barva jeho hlasu byla úžasná.
Na to, aby jejich výkon v mých očích někdo překonal, nebylo ani pomyšlení, avšak i další banda - Zástavárna Blues Band - mě mile překvapila. Taková pohodička, kytarovka, odér blues a tak jen se pohupovat do rytmu s kríglem v ruce...
Poslední skupinu, The Creeps, už sem moc nevnímal. Snad to bylo únavou, nebo nezájmem, zkrátka si nevybavuju nic výraznýho, co bych tady popsal. Sory.
Byla to každopádně vydaření taškařice, celej večer. Příjemnou tečkou byl kebab u Turka vedle Flédy, kam sme ještě před spánkem zajeli tágem. O ranní kocovině se zmiňovat nebudu, neb to je už jiná vesnice...
Sorgh
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hans Hans | 4. dubna 2008 v 7:09 | Reagovat

ano, drahý, přesně tak to bylo a klaním se panu turkovi, jeho lívanec:) s masem neměl chybu. Tureckou kuchyni začínám vyhledávat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama