Mezi kopci cesta klikatá...

Sadist - Sadist

5. února 2008 v 9:36 | Sorgh |  Muzika
Italská technická úderka Sadist se jala po sedmi letech exhumovat své tělo a hodila po nás flák hudby, kterým nám dávají jasně najevo, že jsou zpět. Ano, svou aktuální desku vydávají po dlouhých sedmi letech a moc lidí asi nevěřilo, že cesta povede dál.
Narazil sem na ně vlastně náhodou. Pátraje po nějakým spolku vyžívajícím se v techničtějších formách metalu sem byl internetem informován o zplození tohohle dílka. A protože nic staršího od nich nemám, nezbylo mě, než se se Sadist poznat blíž přes aktuální fošnu.
V prvé řadě je nutno poznamenat, že mi netrvalo dlouho, a hned sem ucítil odér jižních kapel. Nevím, čím to je, ale party z Itálie, Řecka apod. mají neopakovatelnej šmak. Sadist nejsou výjimkou. Příchuť Itálie a třeba kamošů Ephel Duath tady prostě je. Ale to není na závadu, je to jen taková charakteristika a čistě subjektivní pocit.
V úvodu je obligátní intro, perkuse a brnkání, je to celkem nervózní, předznamenává to příchod věcí příštích. Hned druhá pecka fošnu odstartuje mohutným nástupem, hustými riffy, zvuk je hodně intenzivní.
Album je synonymem pro dynamiku, odsejpá to vskutku svižně, ovšem je zde dostatek zpomalovacích retardérů, intermezza dovolující si oddechnout. Balzámem sou pasáže hrané na klávesy, pro příklad skladba Kopto, to je výpravná vlna nesoucí vás za večera po vlnách Jadranu. Kompozice nedrží pevnou strukturu, naopak, dostatek technických vyhrávek a bubenických úletů z alba tvoří bohatou koláž. Přidejme k tomu zepár orientálních motivů a všehochuť je dovršena.
Hodně mě oslovil i zpěv halekala Trevora. Jinde by byl asi důvodem pro bodík dolů, ovšem do téhle hudby pasuje jak prdel na hrnec a řeknu vám, že je šťavnatej a sytej jak zralej pomeranč. Taky je to pěknej cvek, tak má páru.
Stylově je hudba řazena do deathmetalu techničtějšího rázu. Já bych si s tímhle nebyl zas až tak jistej. Škatulky sou někdy na obtíž, ale pro neznalýho posuchače je užitečny to pro orientaci někam napasovat. Já bych to označil asi jako tech/trash/death/avant. Poslechněte a pojmenujte si sami.
Sorgh
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama