Mezi kopci cesta klikatá...

Leden 2008

Velká Baba

29. ledna 2008 v 16:50 | Sorgh |  Výpravy
Počasí, jak všichni vidí, je víc jarní než zimní. Příroda se probouzí, vzduch voní a tak je těžko věřit, tomu, že je leden. Po bohaté sněhové nadílce, která přišla před Vánocemi, a pěkné zimě, to ovšem jen vítám, raduju se z toho a vyžívám volných chvil k procházkám, projížďkám na kole apod.
Tak sem teď poslední sobotu vzal ženu a vyšli sme si do lesa kousek za Brno.
Vyvezli sme se linkou 1 do Řečkovic na konečnou, odkud už vede zelená turistická značka na kopec Velká Baba. Od zastávky je to jen kousek, asi tři kilometry.
Vrchol se nachází v přírodním parku stejného názvu, rozprostírajícím se zhruba mezi Kníničkama, Medlánkama a Kuřimí. Je to kopcovitej komplex, kterej přímo zve k procházkám. Není tak frekventovanej jako okolí Prýglu, což je jen dobře. Vrchol Velká Baba je se svými 446 výškovými metry druhým nejvyšším místem parku, ještě vyšší je Sychrov (463m.n.m.). Z hřebenu moc velkej výhled není, lesní porost brání dalekým pohledům, a tak nezbývá než se spokojit s probleskujímí výjevy mezi stromy.
Počasí bylo ten den slunečny a v lese panovala poetická atmosféra. Trošku sme si do kopce zafuněli po vydatnym obědě, ale netrvalo dlouho a kóta byla zdolána. Odtuh jsme se vydali po žluté směrem do Medlánek. Cesta vedla lesem zase dolů, kolem zahrádkářské kolonie, až sme vylezli zase v civilizaci. Pokračovali sme kolem letiště a potom zástavbou dolů zase na šalinu.
Byla to pěkná procházka, nezvyklá v tuto dobu. A jen sem se divil, že sem do těchto míst během svých vyjížděk na kole ještě nezavítal. To hodlám napravit a celej park si pěkně prošlápnout.
Sorgh