Mezi kopci cesta klikatá...

Koncert v Jamu

23. října 2007 v 21:00 | Sorgh |  Muzika
Jelikož sem už dlouho nebyl na návštěvě u svého přítele a kolegy Victimera v Opavě, vydal sem se tamu příležitosti koncertu několika českých skupin v tamním klubu Jam. Zabil sem tak dvě morčata jednou ranou a musím říci, že až na pár detailů to byla povedená akce. Ale k hudbě.
Jako první zahrála jakási místní grupa, jejíž jméno sem si ani nezjišťoval, protože produkce mě utvrdila v názoru, že pít místní patoky bude přece jen lepší. Takže jen na půl ucha sem registroval hrubej zpěv a hutnej, ne moc dobře nazvučenej randál.
Hlavní atrakce přišla v zápětí. Šumpersky Dying Passion už mám dlouho v hledáčku a jen sem hledal šanci je vidět. Dřív mě jejich hudba vůbec nebrala, ale za těch pár let se posunuli do oblasti, která brnká na mou emocionální strunu. O zpěvačce Zuzce je už dlouho známo, že má zlato v krku, ale užít si to naživo je paráda. Oceňuji taky celkovej projev skupiny a Zuzčin oční kontakt s posluchači, vtahuje je tak do děje a vy víte, že tady zpívá pro vás. Moc příjemnej pocit. Zahráli bohužel kratší set, než by mi bylo milé, ale co už včil. Kvalita není na rozhazování.
Jako další nastoupili Endless. Na tuhle partičku mám nevyhraněnej názor. Viděl sem je naživo několikrát a byly to víceméně pěkně dynamicky a zajímavy vystoupení. I album, co mám doma, se mi líbí. Ale postupně mi to připadalo pořád na jedno brdo a tak sem je přestal sledovat. Nyní tady byli s vyměněnou sestavou a já byl hodně zvědavej. Ovšem přišlo zklamání. Kapela mě přišla nějak rozladěná, nesehraná. Zpěvák si mohl vyřvat hlasivky, jeho zpěv je vskutku výraznej, ale celkově mě jejich vystoupení neoslovilo. Sory.
Čtvrtou bandou byli Ador Dorath. Tady musím poznamenat, že jejich tvorbu skoro vůbec neznám, nezajímají mě, proto nebudu zabíhat do zbytečných podrobností a jen řeknu, že sem se opět radši věnoval pivu. To není hodnocení výkonu, ale jen můj nezájem.
Jako poslední a hodně pozdní vystoupili Silent Stream Of Godless Elegy. Výborná skupina, která mě chytla od počátku jejich tvorby a na kterou sem se moc těšil. I přez velmi pozdní hodinu podali fakt dobrej výkon a já se utvrdill v jejich obdivu. Zahráli váli snad ze všech desek a dle reakcí publika to trefili do černýho. Ten den už jednou vystupovali, tuším ve Zlíně, a tady začli hrát už v ranních hodinách. I tak se plac před pódiem slušně naplnil a "Sajlenti" sklidili zaslouženej potlesk. Jó holt, kdo umí.
Sečteno a podtrženo, byla to pěkná přehlídka tuzemské tvorby tohohle druhu. Jen si myslím, že klub Jam není na takovy akce zrovna to pravy. Je tam hodně málo místa, sám se divím, že se účinkující vešli na pódium, hlavně u posledně jmenovaných. Ale dá se to, když se sejdou lidi, co je to baví. Spíš mě zarazil ten humus na hajzlech, to byla teda síla! Nevím, provozovatel na to asi sere, ale hodně to vypovídá o úrovni klubu, o kultuře. A ať mi nikdo neříká, že to udělali fanoušci ten večer. Pisoár přetíkal ještě před začátkem! Mňo nic. Jak se říká, kuchyň a hajzli, to je nejdůležitější. Takže jestli se tam někdo chystáte na akci, neškodili by holínky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama