Mezi kopci cesta klikatá...

In Vain - The latter rain

13. října 2007 v 14:34 | Sorgh |  Muzika
Na tuhle recenzi jsem se fakt upřímně těšil, protože psát o krásných věcech je požitek, no ne? A tohle album je pro mě zatím nejlepší deskou za poslední, řekněme, dva roky.
In Vain sou Noři jak poleno, čemuž se vůbec nedivím. Tahle líheň skvělé hudby tak zplodila další geniální dítě, které, jak věřím, ponese pochodeň originality na dlouhou štreku.
Chlapi se dali dohromady v roce 2003 a od té doby stihli vydat demo a jedno EP. Tohle je jejich první dlouhohrající fošna a hned s ní způsobili docela pozdvižení, aspoň u fanoušků, kteří se nebojí rozmanitosti. Vain ve své tvorbě evidentně sáhli ke třem základním inspiracím. Jako první krajany, nedostižny Arcturus. Několik momentů mi je silně připomnělo, např. skladba Det rakner, tam je to cítit asi nejvíc. Druhým zásadním zdrojem jsou In The Woods, od kterých jako by převzali schopnost vyjádřit melancholii a cit, tu tolik použitou ingredienci alba The latter rain.
Pusťte si song October´s monody a dáte mě za pravdu.
Třetí koření vidím v Portugalsku. Protože pecku The Titan bych hnedle fláknul na fošnu Moonspell, dejme tomu v období Sin/Pecado. Když se přez záhrobní chropot převalí mocná vlna kláves, to se mě ježí chlupy i na prdeli.
Určitě to ale není deska jemná a utahaná. Dostatek prostoru zde mají i trashovy kytary, jejichž hoblování doprovází tu víc death, tu spíš black jekot. Muziku tvrdí bubenická artilerie, která to žene svižným kvapíkem dopředu. Je to prostě mozaika, která si bere odevšad trošku a výsledkem je nádherná koláž.
Slova sou tady málo, tohle se musí slyšet!
Sorgh
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama