Mezi kopci cesta klikatá...

Duben 2007

First mission 07

11. dubna 2007 v 12:45 | sorgh |  Výpravy
Ano, sluníčko nám už začíná rozehřívat zemskou kůru a nedokrvené končetiny. Píše se duben 2007 a to je čas na první povyražení C.O.L do přírody.
Proto vězte: dne 25. 4. se kultovní dvojice chystá opustit své domovy, ženy a s trochou toho sobectví jim vlastního se oddávat volnosti a nespoutanosti naší přírody. Cílem budiž Vysočina, ale o podrobnostech pomlčím, je třeba zachovávat inkognito a touhu po utajení. Avšak pánové i přez svou nechuť k pompě a slávě vyhlašují soutěž. Kdo zmíněné umělce potká a dokáže, že se opravdu jedná o C.O.L, vyhraje jejich poslední CD - Obscurrance of relligion a společný oběd. Sorgh s Victimerem se mu také vlastnoručně podepíší na intimní partii.
Nezbývá než dodat, že sponzorem celé soutěže jsou C.O.L. Slava!

Čtyři palice

1. dubna 2007 v 21:14 | sorgh |  Lezeníčko
Tož sme konečně zas jednou vyrazili ven na skály. Já s Moni, Hanka a Olda, naše lezecká skupina par excelance. Už to bylo hodně dlouho, co sem držel v ruce chladnej kámen. a tak natěšenost byla na místě. Neděle byla jak vymalovaná, slunečno a relativně sucho, takže docela dobry podmínky. Vyrazili sme z Brna po půl deváté a a Hančinym formánkem sme vyrazili na Vysočinu. Volba padla na skalní skupinu Čtyři palice. Tyhle skály se nachází kousek za Novym Městem na Moravě, u obce Milovy. Kromě Palic se tam ještě vypíná Tvrz a Děvín. Jde o monumenty tvořené rulou, takže hezkej třecí materiál.
Když sme dojeli na místo, auťák sme píchli u silnice a vnořili se do lesa. Po asi půl kilometru sme dorazili na místo dění. Už tam bylo několik jinejch lezců, ale žádnej nával a v pohodě sme si mohli vybrat cestu. Začali sme na krajním masivu, musím teprve kouknout do průvodce, co to bylo za skálu. Byl sem první na řadě, tož sem vybral cestu Čert. Lezlo se krásně, místy jako po schodkách, ale v poslední třetině mi nějak chybělo jištění, takže sem to dolezl s velikým respektem. Pak následovalo krásny slanění. Pak to zkusila Hanka, ale skončila u třetího presa. Zato Olda se nebál a vyběhl to jako já. Vše se konalo pod odbornym dohledem Miláška ze spodu, jinak nelezce.
Bylo docela chladno, takže sem rozhodnul, že další budou Čtyři palice. Tam už na skálu hezky svítilo slunko a jeden se mohl ohřát. Nastoupil sem do jedné hezké cesty, lezlo se mi hezky, až sem došel k menšímu převisu. Ten mě teda docela vyš'tavil, jedinou výhodou bylo dobry jištění, jinak nevím. Potom sem nemohl najít další nýty, takže sem nechtě musel uhnout do leva a malou škvírou se doškrábat na vrch. Pocity byly krásny, protože ten převis mě dal zabrat. Pak sem si na dvakrát slanil a dole si otevřel pixlu Staropramenu. Hanka se toho zpočátku taky nebála a dolezla až pod něj. Tam ale skončila. To Olda zabojoval a dvakrát se kriticky místo pokoušel zdolat, ale marně. Vrchol odolal.
A tím to dneska končilo. Byl to víceméně průzkum terénu, hlavně šlo o to strávit den v přírodě. Příště hodláme lezení věnovat aspoň dva dny. Celou akci sme to zakončili obědem v milovické hospodě, kde sem si poručil vepřovej steak ostrý, pepřový. Kurva to bylo dobry. Po hostině už cesta domů proběhla v příjemny rozpoložení...