Mezi kopci cesta klikatá...

The Domination tour

2. března 2007 v 9:11 | sorgh |  Muzika
The domination tour
25. 2. 2007
I v zimních měsících se občas vyskytne akcička, která rozproudí zimou ztuhlou mízu a vyloudí záblesk v zamžených očích. Takovou bylo i turné, které přivedlo do brněnské Flédy skupiny světových jmen. Produkce sme se zůčastnili a tak Vám trošku přiblížím, jak se to tam semlelo.
Sraz sme měli před Flédou něco před šestou. Okolo už se pohybovali černy individua toužící po porci brutálního umění a na chodníku byly zaparkovany zahraniční autobusy. Protože dovnitř pouštěli až od šesti, sedli sme na jedno do vedlejšího non stopáču.
To do nás padlo jak do hrobu a šlo se na věc. Vevnitř už byla fronta,ale docela to odsejpalo a protože sme měli lístky z předprodeju, proběhli sme kolem ochranky jako smrad.
Ihned sme se postavili k baru a zjistili, že desítku maj za rozumnejch 24 Kč, i když jenom Gambáč. Tož sme dali jedno a jali se okukovat okolní stánky. Trika měli nechutně předraženy, dat 450 za TS se mě fakt nechtělo, tak sem si u Naga production koupil CD Word, ňákej finskej projekt. Kolega Pepa později na naše doporučení zakoupil CD Mayhem - Grand declaration…
Ale k hudbě. První nastoupili dodatečně dopsaní INAKTIVMESSIAH, o kterých sem v životě neslyšel. Vypadali tak ňák balkánsky, že by taky Řekové? Ale bylo nám to docela jedno, protože jejich tvorba byla nemastná neslaná, jakejsi mix heavy s blackem, no nevím. Radši sme si šli s Blekotem sednou do foyeur na pivko a kafe.
To druhá sebranka mě mile překvapila. Norští HARM hráli pěknej severskej mix death/blacku, kterej mi sedl přesně do noty. Zpěvák srdnatě ukazoval svoje vypracovany tělo a řval ostošest, kapelka šlapala jak hodinky a i ostatní čumilové se začali houpat do rytmu. Teď sem se konečně rozehřál.
Další akvizicí byli skvělí NEURAXIS made in Kanada. Ještě sem je neměl možnost slyšet, takže zvědavost byla na místě. Navíc dle Blekoša šlo o nadprůměr. A taky jo. Neuraxis nasadili a nastal mazec. Hlavně se hrálo z jejich
posledního alba Trilateral progression z roku 2005.
Vlna nadupanýho deathmetalu mě dokonale usadila a já jenom zíral. Zpěvák se prohýbal a řval jak tur, živě komunikoval s kotlem a ten mu to vracel. Z hudby byl cítit i nádech grindu, což celej set jen skvěle okořenilo. Osobně to považuju za jeden z vrcholů večera a inspiraci.
Potom nastoupili na plac populární MYSTICCIRCLE z Německa. Já tuhle skupinu moc nemusím, mám od nich jednu desku a nechytlo mě to. Takže sme jejich produkci sledovali od zadního baru, odkud ten výhled ale taky není špatnej. Nerad bych "mystikům" křivdil jen proto, že je každej cpe do škatule kinder metal, proto sem se je snažil poctivě vyslechnout, i když asi v půlce sme se radši vyrazili občerstvit jedním gyrosem ala Ahmed. Ke skupině cítím slabou předpojatost, to přiznávám, ale abych byl upřímnej, jejich set vůbec nebyl špatnej, i když ničím nevynikal. Mazali to hezky, připadlo mě to spíš do deathu a úplně v pohodě. Ale jejich desku si asi nekoupím.
Na řadě byli INCANTATION. Americká hrubě deathmetalová horda, kterou sme měli možnost vidět už jednou na vlastní oči, mám dojem, že to bylo na některým Brutalu ještě ve Hvozdu. Tam sme ovšem byli na kašu, takže to bylo znova jako poprvé. Teď se na nás vyvalila vlna hluku, podladěny kytary bručely funerálním tempem, co to je, nějakej doom, nebo co? Tak tohle ne, to nám moc nešmakuje. Nejen proto, že já už piju nealko, protože vstávám ráno do hokny, ale podle mě death musí znít jinak. Toto bylo strašně utahany a já doufal, že to brzo skončí.
Trvalo to dlouho, ale dočkal sem se.
Na plac došli další amíci, tentokrát MALEVOLENTCREATION. Na tyhle chlápky už sem měl docela alergii. Viděli sme je na Metalmánii a na Brutalu, prostě byli všude s tím svým nudnym deathem. Ale co se nestalo, teď sem koukal jak to péro, protože hráli úplně skvělou hudbu a nebýt utahanej, tak křepčím někde vpředu. Nevím, jestli to bylo nějakou personálníma změnou, kterou prošli, ale viděl sem je najednou úplně jinejma očima a změnil názor. Příjemny překvapení.
No ale teď je asi kolem půlnoci a nastupuje hlavní hvězda noci, řečtí ROTTINGCHRIST! Tihle melodici mají kolem sebe zvláštní auru, která se mi velmi páčí. A naživo je to úplně mazec. Doma sem měl jen dvě jejich starší alba, z novějších pouze Sanctus Diavolos, takže sem si den pře koncertem ještě rychle stáhl poslední novinku Theogonis, abych byl trochu v obraze. Jejich nástup byl stylovej, intro, šero, barevny světla. Jak začli hrát, hned do mě Blekoš dloubal, že to zná a to taky. Ano, on byl připravenej. Já se chytl jen u pár kousků, ale to vůbec nevadilo. Mlátili sme hlavama, hrozili a Sakis byl evidentně touto odezvou potěšen. Hrálo se jak ze starých alb jako Non serviam či A dead poem, tak i z novějších, nejvíc asi z Genesis a Sanctus diavolos. Zkrátka úplně skvělej koncert, což potvrzovalo i plny hlediště. Jen mi přišlo docela vtipny vyvolávání fanoušků po hitovce In domine Sathana. Samo, je to flák jak blázen, ale upřímně řečeno, cítíl sem z toho spíš chuť ukázat všem okolo, jak sou všichni strašně satanisti. Hlavně že je v názvu Satan. Možná se mýlím, ale je to můj blog a tak tady prostě budou moje pocity.
Co říct nakonec? Kromě dobrýho obsazení bych vyzdvihl zvukaře a pomocnej personál, protože nehrozilo žádny dlouhy nazvučování, nikde se nic nezdržovalo a jedna kapela valila za druhou. To nebývá zvykem.
Fléda je dobrej klub na tyhle podniky, jak prostorem, tak i takovýma příjemnostma jako třeba dvěma vchody do sálu, kde se nachází i jeden ze dvou barů.
Takže samá pozitiva a nezbývá než se těšit na další akci, kterou bude koncert Marduk, Enslaved, Keep Of Kalessin aj, 13. května.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama