Mezi kopci cesta klikatá...

Metalmánia 05

20. ledna 2007 v 16:30 |  Muzika
Metalmania 05
11. 3. 2005
Zlín - Novesta
Letos jako loni došlo na festival megabrutal, a to naši oblíbenou metalmánii. Pravda, odjezdu předcházelo něco problémů, hlavně dámské plémě nemělo moc pochopení, ale jak se praví - konec dobrý, všechno dobré - nakonec sme odjeli a i má pooperační ruka to kvitovala s povděkem, hrdinně zvedala půllitry a i nějaký ten zlostný pozdrav zvládla.
Akce začínala ve čtyři. Slezli sme se ve Zlíně něco po třetí a hleděli na masy metaluchtivého národa. Zvolna sme se tedy dovlekli k Novestě a rozhodli se znenadání v pivo. Naštěstí tam byla hned sympatická knajpa a v ní řádně tekutý gambáč. I když bylo narvany tak sme ulovili dva fleky u baru a jali se konzumovat. První dvě skupiny nás pranic nezajímali, volaaký Bed Sores a Nemesis nemohli přehlušit naši žízeň a tak se museli obejít bez naší přítomnosti. V klídečku sme si dali tři kousky a pak se vypravili vystát frontu. Zpestřením bylo totálně namrdany individuum, který lezouce po zemi nevědělo o světě. Prošli sme opět důkladnou kontrolou, která s cenou Plzně 30 kačáků kalí dojem z celé akce. A hajzly, no kapacity.
Do haly sme se dostali akorát tak do půlky Endless. Tradičně kvalitní produkce, šlapalo jim to jako Festina, jedinou změnou bylo zpěvákovo krátky páčo.
Po té nakvačili Dark Gambale. Tihle hoši mě nikdy moc nebrali, po jejich plotně netoužím, ale naživo se to dá snést. Je to energicky a hlučny, to sou hlavní devízi Vyškováků.
Ale já už se těšil na Root, legendu nejmakabróznější. Největším šokem v dění okolo skupiny se stal odchod Blackieho, kmenovýho člena kořenu a agilního tvůrce. Metalmánia byla myslím druhym vystoupením s novým kytaristou, Mr. Poisonem. Ten se svojí image blíží svému předchůdci a jeho hra byla taky bez chybičky. Do hlavy se tak jen stále vtírala otázka, k čemu v této legendě došlo, proč tato personela roschade? Jejich set mě naprosto nadchnul. Poznal sem věci z Madnesu, Sealu, hodně věcí z Kargerasu, což mě asi dostalo nejvíc. No a na závěr klasika ve tvaru 666, joj!
No a pak došlo na hosty z ciziny. Nejdřív naskočila Katatonia. Ta pro mě byla asi největším lákadlem celýho festu a nezklamala. Jejich zadumaná hudba mě blažila melodiemi, zpěvák se s hlasem doslova mazlil a k tomu mu zdárně se-kundoval strunný kolega. Nemám od nich ještě žádnou fošnu, ale tímhle koncertem si mě získali a já nařídím Blekošovi vypaluj! Ale honem!
Dalšími na řadě byli taktéž švédští The Haunted. Tyhle chasníky sme taky nikdy neslyšeli, jen sme věděli, že hrajou ňákej trash. No a byl to náhul jak hovado. Tvrdej a agresivní metal, řvanej zpěv a hodně pohybu na hřišti. Ti to jaksepatří rozproudili.
Poté došlo na vrchol večera, aspoň pro mě, protože avizovany hvězdy Cradle se mohli jít před Apocalypticou zahrabat. Tahle banda čelistů z Finska zrovna vydala novou fošnu a musím konstatovat, že to je náser jak sviňa. Vaří to na ty svy basy jak vo život a hlava to nebere. Navíc přijali bicmena a ten tomu dodal grády. Mlátil do těch škopků jako v den Ragnaroku a vůbec nebral ohledy na možný výskyt zimních důchodců. Cože…? No naprostej vrchol fesťáku.
A poslední akvizicí březnové noci byli angličtí rarášci Cradle Of Filth. Známá to banda, zprofanovaná a velice komerční. Nevím, zda to měla kolíbka v plánu, ale byli velice směšní a výkon pana Daniho mě převelice zklamal. Uměl jenom škrékat a jeho pohyb po pódiu byl nadmíru nezáživný. Tyhle negativní pocity sou zajisté taky způsobeny tím, že mě jejich hudba už nebere. Je to stereotyp a fádní nuda. Spolu s bratrem sme se na tom shodli. Ale jakožto další primadony do sbírky našich zážitků je to velmi cenná trofej.
Protože nás ,,krejdlové,, fakt nebrali, sebrali sme se dřív a vypadli do putyky čekat na ranní bus. Skočili sme prvně do sportovní nálevny, kde sme se posilňovali už před koncertem. A zas teklo pivo a preso. Pak nás vyrazili, zavřeli a nám nezbylo než najít útulek jinde. Naštěstí sme kapli na fajne nonstop, kde sme sedli na baru a lili to dál. Naprostá pohodička, jen paní nálevní neměla pochopení pro umění Dark Funeral, který sem zprostředkoval skrzevá internet. Největší prdel nastala na nádru, když zjištěnej bus nejel, lidí hafo a čekalo se, kdy se ňáká pixla objeví. Po ňáké hoďce a půl se bus dovlekl a my konečně vyrazili k domovu. Trochu sme pochrupkali, naprosto zdecimovaní a ožralí, ale spokojení, protože tenhle mejdan se povedl a vychutnali sme si porci kvalitní muziky.
Mezi nezapomenutelny zářezy patří přecpany hajzli, drahej škopek na place a to, když sem se s Blekošem navzájem ztratili. Celej set Apocalyptiky sme tak sledovali singl a já vyžral i škopek pro Blekoša. Tož tak . Hell prospectum.
SORGH
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama