Mezi kopci cesta klikatá...

Jak sem kupoval lezečky

19. ledna 2007 v 17:32 | sorgh |  Lezeníčko
O tom, jakej je problém si koupit lezečky fakt na míru, sem slyšel hodněkrát. Jak to udělat, aby byly na fest, ale netlačili. Nebývá výjimkou, že smolař, kterej vybíral až přebral, pak botky nabízí v bazaru. Tehdá se mě to netýkalo, tak sem se tím nezabýval. Až teď.
Na mých starých křápech, ktery sem zdědil po svym budoucím švagrovi, se mě začali klubat palce. A to nemluvím o tom odéru, kterej se ze staré kůže a gumy linul. No hnus.
Nastal teda čas koupit si novy. Začalo to brouzdáním po netu, kde sem se orientoval víceméně podle vzhledu, protože ať tam o té botce píšou cokoliv, stejně si to musíte ozkoušet na vlastní kopyto. Nabídka byla bohatá a trvalo mě hodně dlouho, než sem si vybral pár favoritů. A pak sem vyrazil do štatlu na lov.
No, nebylo to lehky. Jednak mě mořila pravě začínající viróza a pak to dilema, pro ktery se rozhodnout? Proběhl sem hafo obchůdků zabývajících se outdoorem a vyzkoušel řadu modelů, ale z vybranejch kousků mě nesedla ani jedna. Buď mě byly volny na patě, nebo měli zas moc měkkou špicu a tak dále. Zkrátka problém, až sem z toho byl celej nerudnej. Nakonec sem si domů odnesl lezečky, ktery mě předtím odrazovali cenou i designem. Z tkaniček sem přešel na nazouváky. Dal sem na doporučení odborníků a hlavně na pocit. Tím to vyhráli.
Teď leží v koutě za ledničkou a zahálí, zatímco já popíjím čaj se slivkou, kapu si do nosu a čtu časáky o cestování. Tak snad v pondělí na to vlítnu a uvidím, jak sem dopadl já.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama