Mezi kopci cesta klikatá...

Brutálek 06

20. ledna 2007 v 18:07 | sorgh |  Muzika
Ψ Brutal Assault Ψ
10. - 12. 8. 2006
Svojšice
Tak jako loni, tak jako přístí rok, tak i letos došlo na má slova a dostavil se letní maelström lahůdek blackových, deathových a samozřejmě grindových. Brutal Assault vešel majestátně do druhé desetiletky a rozhodl se nešetřit fanoušci, pouze likvidovat a sekec mazec.
Obsazení bylo opět grandeozní a macabre, zajímá mě, kam to chce Shindy až táhnout. Nicméně nám nezbylo než zakoupit lupeny a opět se jet krapet zdevastovat.
Vyrazili sme z Brna ve čtvrtek ráno, já tradičně po šichtě a plni elánu odejeli vlakem do Pardubic. Tam už se to houfovalo, my však dali přednost samotě a ve společnosti Mušketýra a cigára strávili půl hoďku na zahrádce. Než dojel bus do Stojic, bavila metloše asi místní osoba ženského pohlaví, recitujíc zmatené verše ze své sklerotické hlavy. Jojo, veselo. Bus pak byl jak konzerva, díky ďasu sme přežili a přistáli ve Stojicích. Dál pěcha do Svojšic a svižným krokem. Zde je třeba zmínit, co měl Blekoš na sobě, hraje to roli. Triko Opeth, motiv z posledního alba.
Ve Svojšicích sme postavili v kempu mikrotescostan a tak zapustili kořeny. Pak už cesta do areálu. Nutná prohlídka, pásek na ruku, CD a černej pytel na bordel. Hned sme vyměnili žetony a hurá na škopek. Opeth Gambáč a za 24,-. Předsevzetí vyhýbat se Poláci a Slováci vzalo za svy vzápětí, co si vedle sedli pšoni a chtěli oheň. Nu što. Dali sme cca tři kusy a vyrazili na stánky. Hned sem ulovil CD Aeternus za kilo, hehe.
Tak sme tam bloumali do začátku a zároveň vyhlíželi Trutnovací, jestli se ukážou. Nestalo se ani později, myslím, že Falkenbachná toho měla plny zuby, když se nemohla vysrat.
Samotnej fest začali v 15 hod. Jig -Ai, českej grind. Průměrnej set, ale ta krása zas slyšet mazec naživo. Pak postupně zaúčinkovali RitesOf Undeath (black), Crashpoint a Mortifilia. Na tu sem byl docela zvědavej, vydali debut a měli dobry recenze. Jejich švédskej death mě však moc nevzal. Další byli The Ocean. Ty ocenil spíš Blekoš, já moc nee. Potom však nasoupili Cenotaph, snad Turci, a to už bylo jiny kafe. Našláplej grind, core, to bylo dost gut. Jojo, turbani se nezdaj. Hodně zvědavej sem byl na další grupu, švédy Birdflesh. Grajndík hranej v maskách a máňovskej fertuchách. Dobrej kotel, smích, snad vrchol dne! Je libo hýbající se maska smrtky?
Počkat, moment s tím vrcholem. Další Gojira, frantíci a jejich překvapivej metal skrývající mnoho zajímavýho, snad nejvíc death, tohle být asi the best. Chci to, rychle!
Během odpoledne se z Blekoša pomalu stávala nenávistná konzerva mastnejch fazolí. Chtivej originality doma oblík to nešťastny triko Opeth, jenže to tam chvílama vypadalo jak na speciálním koncertě unylých Švéďáků, kolem samy stejny trika. No mrdat.
Pak došli Orphaned Land z Izraele. Dobrej doom, bylo to emotivní, ale ne vyloženě moje kafe. Taky už sme byli docela namrdaní, pivo chutnalo, takže mě vy tupí křesťani polibte prdel a další!
Nej primadony dne, Fear Factory. Jak to tak bývá, na něco se těšíme jak smradi a pak přijde zklamání a vzlyky. To je i tenhle případ. Burton zpíval falešně, slabě a vůbec, chlapi, s touhle produkce běžte do řiti. Radši sme šli na pivo, párci a tak. Únava však byla makabrózní,
opilost nemilosrdná, takže sme ještě na chvilku koukli na Severe Torture - Ti mě taky nasrali, co to bylo za hlas?! - a šli chrnět. O nočním sušáku ani nemluvím, noční mazlení mě nebralo a déšť nám polil konce spacáků. Toliko první den.
V pátek ráno, s žízní jak vembloud, sme se vykopali ze stanu v celkem pěknym čase. Bylo stále pošmourno, tak říkajíc na hovno. Já natlačil do hlavy 'ňákou paštiku a vydali sme se do areálu. Zkoukli sem stánci, protože sme hodlali koupit ňáky trika a pak si Blekoš skočil vystát frontu na kofolu. Já se zatím zašel mrknout na první grupu dne, Smashed Face z Brna. Stihl sem až poslední asi dva songy, což sem zaželel, protože zněli brutálně a sladce. Dal sem si pivenko, Seňor kolega se dostavil záhy a nastoupili X-Core. Hráli docela dobry HáCéčko, ale srali mě jejich výchovny texty. Byli to tupý rváči, ranaři, silácky řeči. Ale Blekoš je docenil. Však taky nemá vkus, dobytek.
Pak sme se šli trochu projít po okolí. Vzali sme to po červené ze Svojšic, po lesní cestě dál až za obzor. Sem tam ňákej metloš, jinak klídek. Ale Deadborn a Galadriel hulákali až sem. Když sme došli na asfaltku, Blekoša chytlo už nevím kolikáty sraní, tož zaskočkl do kukuřice to vytlačit. On vůbec celej fesťák byl ve znamení jeho stolic. Nic nežral a furt sral, to hlava nebere. To už mu musela uhnívat střevní stěna.
Po vyprázdnění sme pokračovali do Stojic a zpátky do cihelny. Došli sme akorát na Ophoilatry. To byl, myslím, německej death. Nehráli špatně, kucí, šlapalo to k mýmu pivu. Pak se začal plnit kotel, postavy s větvičmama v rukách, to sem nebral. A jo, lesní black Trollech. No co, infantilnost fanoušci hodnotit nebudu. Plzeňáci zahráli jak uměli, ale mě už tohle moc nebere. Stereotyp jak hovado. To následující grindový Ingrowing byli jiny kafe. Ti nezklamou, i když hrajou taky furt to svoje. Hovado Vlakin to odšéfoval bez skrupulí a nelze než chválit.
Pak sme se zas na chvílu zdekovali, asi do stanu.
Vrátili sme se až na Rotten Sound, který sme očekávali jak na trní. A nepřišli sme zkrátka. Nadupanej gore/grind jak hovado. Plešatí fíni, hlavy jak gule. Co?
Textures byli posunutí až do noci, tak přišli na řadu Skyforger. Na ně sem byl zvědavej, Blekoš o nich něco namluvil, asi se mu líbí. No ale mě neoslovili. Pagan-folk-metal s jakousi citerou a dudama byl ňákej divnej, utahanej, no škoda mluvit.
Ale potom, boha jeho, došli Carnival InCoal. Jejich fotkám ve Sparku sem se smál, jakési scénky s vrtačkou, doktor… Ale to, co frantíci zahráli, no mazec. Šedovlasej lídr vesele komunikoval a vedl tu grupu šílenců. Jazz, metal, zvuci, industrial, no hovadismus a hudební koláž, která nás úplně odrovnala. To si musím sehnat, respektive Blekoš sežene. Jednoznačně jeden z vrcholů!
Pak vystupovali Sick OfItAll, na který sme házeli bobek. Amíci hrající HC, no bóže.
Těšili sme se na další, Amorphis. Ti už s novym zpěvákem zahráli nádhernej koncert, melodie se prolínaly se světelnou šou, protože už byla pěkná tma. Zahráli nejvíc z Eclipse, ale i z Am universum, Tales… a třeba i Kantele. Akorát Tuonela chyběla. Ale fakt supr.
No a asi hlavní akvizice festu, norští Dimmu Borgir, byli jako další. To už mě boleli nohy jak kurva, tak sme se ztáhli do pozadí na svah a na bobek. V recenzích Dimáče docela zepsuli, že blbej zvuk apod. Je fakt, že zpočátku Shagratovi furt vypadával mikrofon a asi to nazvučení nebylo nejlepší, ale já si to docela uži. Zahráli hymny z Enthrone, Spiritual a Death cult, co sem poznal, taky Stormblast. Hodně dobry, hlavně kolohnát Simen, blonďatej kolohnát s nezaměnitelnym hlasem. Dost gut.
No a potom už sme to zabalili, bohužel už nebyly síly na Textures, což mě dost mrzí. Jinak ten den sme si udělali radost a koupili si trika. Blekoš Epic od Kataklysm a já Down possesion od Immolation a pro Moni tílko Sanatorium, hehe. A tak. Byli sme neopilí, já šest
kousků a Blekoš pouze jedno, pohoda.
Ovšem nastal den třetí, bašta brutalu a nenávisti. Ráno počlo jako naprostá pohoda a nic nenasvědčovalo, že se někde něco zvrtne.
Hrát se začínalo zase v 10 hod, jako první Sacrist, ale my se rozhodli vynechat dopolední promenádu a jít si nakoupit do Chvojtic. Plán zněl, že půjdem až na Sanatorium ve 12.40. A tak sme vydali na pouť. Ve Chvojticích v obchoďáku sem dokoupil chleba, konzervy a borůvkovej závin. Pak sme se usadili na zahrádce u jedné hospody a pojedli. Otvírat měli až za hoďku, v 11, tak že si na jednoho Regenta počkáme a pudem. Jak kdybysme se neznali, kurva! Otevřeli dřív a už to jelo jedno za druhym. Lidi kolem se střídali, od metlošů z Hradišta, po dědci z okolí, policajt z Pardubic, jenom my sme tam seděli furt. Dědci se zajímali i o dění na festu, čuměli do programu a řehtali se třeba Sanatorium, to jediny přečetli. Taky se hašteřili mezi sebou, kucí jedni vyžilí, a jeden nás dostal větou - koukej na ty tajtrdlíci! To už sme ho měli a řezali sme se jak protržení. Blekoša pak vytáčel ten cajt, co byl na letním bytě, čtyři dny dělal a pět dní měl volno. Ty vole!
No skončili sme asi na devíti, byly to dvanáctky, tož sme byli pěkně namrdaní. Navíc začlo chcat, tak sme se potáceli zpátky v dešťu a pěkně hotový. Co se kapel týkalo, tak nám skoro všechno uteklo.
V kempu sem rychle zežral konzervu hovězího, ze které mě pak bylo pěkně blbě a šli sme mrknout na Gorefest. To sme ale jaksi nepochopili, protože porucha nás sabotoval. Blekoš šel teda chrápat a já sem se dokopal jít se ještě podívat na Morbid Angel. Ty sem viděl jednou ve Zlíně a moc se mě nelíbili. Ale tady, snad pod vlivem Regenti, sem docenil fasa death a ač na mě padali mrákoty, viděl sem skoro celej set. Pak už sem taky padl za vlast a šel chrnět.
Když náhle v noci nelidskej zvuk a ryk. Mayhem - pravil Blekoš ze tmy. Kurva, kvůli nim sem hlavně přijel, to se musí vidět. Kupodivu spánek pomohl a my sme vyrazili na plac.
Tam už valilo inferno. Ňáky torzo na kříži, v pozadí logo a Atilla v jakýmsi pytlu se svíjel a chrčel na pódiu. Necrobutcher a Blasphemer to pálili vo sto péro a Hellhammer za svou artilérií do toho sekal, slyšen, ač neviděn. Hodně bomba. Zas, v recenzích psali, že to bylo odflákli vystoupení. Nevím, mě se to líbilo a i když nezahráli některy kulty, viděl sem Mayhem v kultovní sestavě.
Když skončili prostým odchodem do hlubin backstage, tak sme se taky sebrali a alou do stanu. Jenže po spánku bylo hovno. Zatím nastoupili Ephel Duath. Tu hudební schízu sme chvílu počuvali ve stanu, ale pak nám to nedalo a zas sme se vydali na plac, no jak kokini. Ale ještě že sme tak udělali. Když sme je viděli ve Hvozdu, tak sme byli tak na šrot, že to prostě nešlo. Tohle pochopit dá zabrati za střízliva. Teďka to ovšem bylo něco jinýho a považuju to za takovej bonbón festivalu, určitě v mym Top 5. Šílenej zpěvák skvěle komunikoval s lidma, v kontrastu s ním hráli decentní kytarista a basák, šetříc každým pohybem. Fakt skvěly vystoupení.
Tádydádydá, toť vše. Ještě sme se šli na chvílu vyspat a ráno sme vyrazili pěšky do Přelouče. Cesta to teda nebyla moc příjemná, nohy boleli, ale zmákli sme to a pak už sme se kodrcali osobáčkama do Brna.
Shrnuto podtrženo: skvěle obsazenej fest, stánků bylo dost, i to pivo se dalo pít, ale už tam bylo strašně moc lidí, kolem 8 000. To probudilo ve mně skryté misantropické sklony, lidi od teď nemusím a příští rok nejedu, i kdyby přijel Karel. Taktéž Crypt Of Lapis dementují zprávu, že by kdy na takovéto komerční akci vystoupili.
Top 5 : Ephel Duath
Carnival In Coal
Gojira
Mayhem
Amorphis
Sorgh
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama