Mezi kopci cesta klikatá...

Brutálek 04

20. ledna 2007 v 18:06 | sorgh |  Muzika
Brutal Assault 2004
Hvozd u Konice
Letos se fest konal od čtvrtka do nedělního rána. Opět to bylo ve Hvozdu u Konice a seznam kapel
sliboval nebývalé zážitky.
S Blekošem sme e setkali tradičně v Prostějově, dali si jedno (Blekoš kofolu) a šli na bus jedoucí
do Hvozdu. Dorazili sme tam opět dost brzo, začátek byl až ve tři a tak zbyl čas na nákup základ-
ních potravin. Zprvu sme šli do Ponikve, ale tam byl obchod i přilehlá knajpa zavřená. Proto naše
kroky zamířily do starého dobrého Ludmírova. A ten nezklamal. Stejná prodejna, stejná žena a
stejnej sortiment, jen ty banány a nektarinky chyběly, do prdele. nakoupili sme, pojedli a vydali se
na místo činu. To už sme měli postavenej i stan a tak sme šli rovnou pro lístky na škopky. Klasika -
Gambáč za 20,-. Koupili sme první várku a hned si nechali jedno vyrobit. Poseděli sme v hlavním
stanu, shlédli známy xichty a pak nás vyhodili do fronty před lom. Čekání jako dycky nebylo konce,
navíc se opozdili CDa, ale večer je dodali. Ale shlédli sme makabrózní krčisko Mr. Corpsegrindera,
který i se zbytkem "Canibalů" už byl na místě.Hráli hned ten večer. Po nalepení nezbytého pásku
sme se konečně dostali do areálu, skočili pro pivko a jali se prohlížet lom. Bšechno stejny jako loni,
žádná změna. Koukli sme ke stánkům a já hned kupil druhy album Lux Occulta na kazetě. Byl sem
potěšený a byl bych i déle, kdyby mě hned vzápětí neštípla vosa, kurva. No što, i ta mrška chce užít
svůj jedový pyj.
A ve tři to začlo. Šli sme hned na první kapelu, protože šlo o první náhul tónů do hlavy. From Beyond
to rozjeli dobře, i když to nebyl přesně styl můj ani Blekošův. Ale o to nešlo, zase sme stáli na place,
škopek v ruce a ušiska se nám třepaly, uaů! Následovaly další kapely, zklamání znamenali Torment, naopak dobře zahráli Ingrowing, to je ověřená klasika. Pak sme se chvilku potulovali, pařili a vrátili se na Dead Infection. O nich moc nenapíšu, protože si je nepamatuju. Stejně tak Poláky Darzamat, prd vím, co hráli, v hlavě už bylo hodně piva, a byli sme s kolegou zklamaní. No a pak hřeb večera a celýho festu - Kanibalové. Naprostá deathová smršť, Fisherův záhrobní growling, toť atributy, na ktery sme se těšili a kterých bylo požehnaně. Blekoš se mě na jejich set ztratil, pařil sem v kotlu a až na jednoho blba Slováka to bylo supr. Blekoša sem potkal až po konci setu a radost byla veliká. Tímto pro nás první den skončil. V pivním oparu a svorně sme se vydali do stanu, ale cestu si taky už nepamatuju.
Druhej den byl start v 11.00. Po nákupu v Ponikvy sme se odebrali do lomu a čekali na první grupu, kterou byla Utopia. Ti háli hudbu o ničem, já se spíš těšil na Sacrosanctum. Ti nás ale taky zklamali a tak prvním povzbuzením byli až Deflorace. Dobrej grind, humor apod. Někdy v tu dobu Blekoš zaregistroval ztrátu mobilu. Prohledali sme to tam důkladně, ale přístroj byl pryč. Toto byl první černej mrak na akci. Nu což, ztráta se stala a tak sme pokračovali v paření. Odpoledne sme vyrazilu do Ludmírova do knajpy a nakoupit. Tato výprava nás velmi nadchla, protože v místní krčmě měli dobrý mok a pokecali sme s místní ženou, majitelkou. Dozvěděli sme se mnoho ze života místních jako nezaměstnanost, málo prachů apod. Nakonec to vypadalo, že fesťák je docela citelná injekce do rozpočtu místních. Taky sme se dali do řeči s jedním borečkem a holkou, kteří byli z Vysočan a pučili Blekošovi mobil. No, pěkně sme se nakalili. pak sme šli na další produkci, ale celové dění je poněkud v mlhách. Opět nám utekli Ador Dorath, nestihli sme Sanatorium, na ktery sem se fakt hodně těšil aj. Takže si pamatuju, ale jen trošku, Depresy - toť zaručená kvalita jak hudby, tak vystoupení. Po nich přišli božští Root, kteří nás opět oblažili svou geniální hudbou a Big Bossovým kmitajícím jazykem. No a následně zahráli Sear Bliss, naši velcí favoriti. Nechyběla trubka a nebýt opilosti, perfektně sme si to užili. Po čabajkách sme šli spat.
V sobotu ráno sme vyrazili do Ponikve na nákup a hle, knajpa byla otevřená. Tak sm pojedli a vstoupili do krčmy s cílem vyprostit se. Avšak člověk míní... Sešlo se tam hafo metlošů, atmosféra byla skvělá a tak teklo jedno za druhym. Dopolední program nám byl úplně ukradenej. Objevili sme i jistě populárního místního občana - Fr. Kundu. Těch Kund nakonec bylo víc, tři. No to bylo řehotu. Skončili sme s Blekošem na šesti kusech, nažraní jak pučmelouni. Blekoš se vyvalil ve stanu a vytuh, já chtěl vidět Darkside, tak sem vyrazil na plac. Dal sem pivko, chvílu pokoukal, ale mé zmámené smysly odmítaly hlubší ponoření se, ale i tak sem poznal jejich klávesy a líbilo se mi to. Pak sem si šel dat taky dvacet a mezitím sprchlo.
Takže únava zvítězila a zaspali sme Martyrium Christi a "Lunatiky", ktery sem chtěl vidět. Na plac sme došli až když končili Lex Taglionis. Po nich nastoupili skvělí Endless, kteří opět nezklamali. Hráli hodně z novinky, kteroužto bych si rád pořídil. Potom volaací Gride, kteří hráli slušněj grindík. No a potom moji velcí oblíbenci, Neglected Fields. Jejich technickej death miluju, šel sem i mrknout do kotle a pěkně sem si je vychutnal. No následující Graveworm byli totální sračka a zpěvákovo neustály "fuckin´" sme poslouchali z palety vzadu. Fakt udnej melodickej black. Náladu nám zpravili až Misery Index z USA. Tato známá - pro mě ne - kapela hraje fasa detík, pěkně hutnej a valivej, no radost poslouchat.
V tuto dobu sme stále popíjeli pivo a to i přesto, že už byla pěkná kosa. Seděli sme jako loni poslední večer u palet za budkou. Byli sme už sbalení a baťohy měli sebou. Aspoň bylo na čem sedět. Během produkce večerních kapel sme se skvěle bavili, pravda, s malými výpadky, a navrhovali jména pro celý klan morčat. Skvosty jako Destruktor, Masokombinátor, Klobásor a Prospektor nám rvali pupky plny piva. Nu ale zpět na scénu, či co. Po Indexech přišli nej hvězdy večera, Impaled Nazarene. Známá skupina, kterou sem ovšem ještě neslyšel, přilákala spoustu fánušikov a plac byl plnej. Pomohl tomu i Mika Lutinen, který bez rozpaků komunikoval s obecenstvem. jejich hudbu bych označil za mix blacku a deathu, moc se mě líbila a byla plná energie. To bylo fakt povzbuzení na noc, vždyť už bylo půl dvanácté, pivní teřichy plny a organismy kompletně znaveny. Ovšem co v nás Impaláči ještě nabudili, to potom ještě rychlejš odpadlo. Na zbývající dvě kapely už sme srali, myslím, že sme dali jen jeden song od "Godlesů" a pak sme šli vyhlížet bus. No ale to začlo to pravy martyrium. Jeden zrovna odjel a další níkde. Tak sme se na chvilku svalili do pole na bágly, aby nás to obilí trošku tepelně izolovalo, protože byla kosa jak prase. Na chvilku sem vytuhl, Blekoš řezal jak pařez a nemoh sem ho vzbudit z jeho embrionální polohy.Po delším úsilí se mě to podařilo a šli sme na křižovatku čekat. No lidí se tam sešlo jak hajzlů a bus furt nikde žádnej. Stáli sme aspoň hoďku a půl, když jeden dojel. A že prej veme 65 lidí, cha, nás tam bylo pár set! Tak se strhla taková tlačenica, co sem jakživ neviděl. Na poslední chvílu se mě podařilo chytit dveří a vtáhnout se dovnitř. Dokonce sem zasedl poslední místo. A nakonec sem zahlíd i lorda kolegu, že s úspěchem vmáčknul svy tělesno do busu. A hurá do Olmíku, odkud sme se rozjeli do svých domovů, samozřejmě po dalším čekání.
Sečteno a podtrženo, fest to byl dost dobrej. Co se týče hudby a prostředí, není co vytknout. Naopak propadákem byl odvoz lidí z festu. Osobně potom mrzela ztráta telefonu a kvanta mozkových buněk. Ovšem já si na chlast nestěžuju, pil sme dobrovolně a bez nátlaku. Jen některy ty nevnímany skupiny zamrzely.
TOP 5 KAPEL:
1. Neglected Fields
2. Impaled Nazarene
3. Cannibal Corpse
4. Mysery Index
5. Root
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama