Mezi kopci cesta klikatá...

Aborym - With no human intervention

29. ledna 2007 v 20:57 | s |  Muzika
"A do pytle", řekl sem si poté, co sem si pustil tuhle moji novou fošnu. Už od prvních tónů byla cítit apokalypsa a já tušil, že to na mě nechá následky.
Aborym sou jižní ovoce, z Itálie. Jejich tvorbu sem do teď neměl možnost slyšet, takže recenzuju naprosto objektivně a nezatížen předsudci. První, co mě koplo do hlavy, byl zpěvák. Nejde totiž o nikoho jinýho než Attilu Czihára, frontmana maďarských Tormentor, kterej nazpíval kultovní album De mysteriis dom sathanas norských Mayhem. Jeho zpěv je směsí skřehotů a hlubokých deklamací, ze kterých mě de mráz po zádech.Takže hned bod k dobru.
Hudba samotná je rychlej black silně zahuštěnej elektronikou a industriálem. Všude se ozývají zvuky z továren, cvakot strojů, počítačovýho pípání a plno samplů. Jinde se v kytarové smršti ozve naivní klavírek. Snad kromě čtyřky - když nepočítám intro - která je úplny techno. Taky sem v sedmičce zaslech jakoby spinet, ty vole!
Celková atmosféra je pořádně odlidštěná a nekompromisně depresivní, je to místy jak soundtrack k Terminátorovi, kde lidstvo zhyne a svět ovládnou strojové.
Doporučuju lidem, kteří maj rádi moderní metal, kde se to všechno míchá a kde je silně cítit moderna. Žádnej old school.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama